Kombinovani tim Srbije u Kruševcu je slavio minimalni trijumf u prijateljskom duelu golom napadača Fulama u 90. minutu. Tumbaković: Skoro da sam izgubio nadu

Drugi put u svojoj istoriji fudbalska reprezentacija naše zemlje je ulepšala fudbalski dan u Kruševcu. Srbija je na stadionu Napretka ugostila selekciju Paragvaja i jedva ali zasluženo pobedila – 1:0 (0:0).

Skoro nevidljivi prvi strelac “orlova” Aleksandar Mitrović je blesnuo samo jednom na stadionu pod Bagdalom i dok je sat počeo da odbrojava 90. minut utakmice, on se, kao mnogo puta do sada sjajno poklonio na centaršut sa leve strane i doneo pobedu Srbiji. U ulozi asistenta bio je Milan Rodić koji je poslao vredan centaršut na glavu Mitrovića.

Centarfor Fulama i reprezentacije Srbije tako je još jednom dokazao da se fudbal danas zaista više igra glavom, nego nogama. Šalu na stranu, ali do šale sigurno neće biti stručnom štabu Srbije koji je u ovoj utakmici probao nekoliko taktičkih varijanti i novajlija u timu koji će u ponedeljak uveče u Viljnusu odigrati meč kvalifikacija za Prvenstvo Evrope protiv Litvanije.

Zanimljivo, Srbija je od 53. minuta imala čoveka više na terenu, ali se do kraja meča to praktično i nije videlo. Slabi slovenački sudija Kajtazovič je više nego što se očekivalo od njega respektovao domaći teren u Kruševcu, pa je drugim žutim kartonom kaznio „pocrvenelog“ Miguela Almirona koji je, po njegovoj proceni simulirao prekršaj za jedanaesterac u našem kaznenom prostoru. Pošto je u 42. minutu već bio „požuteo“, morao je pre vremena u svlačionicu, a ovaj detalj je donekle pokvario sliku o prijateljskom meču.

Ipak, ovo isključenje nije ni malo poremetilo Paragvajce. Naprotiv, oni su jednako opasni bili pred Predragom Rajkovićem i u nekoliko situacija pretili da zalede emocije i pogled 2.000 navijača na prelepo renoviranom stadionu u Kruševcu.

Taj gol Mitrovića u 90. minutu će, osim koraka više na FIFA rang listi biti upamćen i po činjenici da Srbija nije odustala do poslednjeg trenutka u ovoj prijateljskoj utakmici u kojoj nije mogla da da računa na neke od svojih najboljih igrača. Ipak, za brigu ostaje slaba realizacija i gubitak ideje u završnici većine akcija. Ne računajući prečku koju je Adem Ljajić pogodio u 25.minutu, sve ostalo bilo je preskromno od selekcije koja je nažalost digla ruke od kvalifikacija, ali hvata zalet za proleće i baraž.

– Probali smo na ovoj utakmici čak 16 igrača i rezervnog golmana. Na klupi su ostali Kostić i Milenković. Protiv Litvanije u ponedeljak ćemo verovatno nastupiti sa drugačijim timom. Jedna grupa igrača me prijatno iznenadila – rekao je selektor Srbije Ljubiša Tumbaković.

Odmah zatim, selektor Srbije je priznao:

– Skoro da sam izgubio nadu da ćemo dati gol, a on je pao u 90. minutu. Uvek je, zbog radne atmosfere, dobro kada se pobedi. Zna se šta je naš cilj u narednom periodu i verujem da smo na dobrom putu.

Srbija je uzdignuta čela napustila Kruševac. Prethodni put je u Kruševcu igrala u martu 2003. godine i izgubila od Bugarske (1:2). Osim minimalne pobede i novog gola Mitrovića, mnoge stvari će biti za zaborav.

GOSTI LjUTI NA SUDIJU

SELEKTOR Paragvaja Eduardo Bertizo bio je ljut na slovenačkog arbitra posle utakmice u Kruševcu.

– Nama je u prvom poluvremenu poništen gol posle nepostojećeg faula, Srbiji je posle skoro identične situacije priznat gol u 90. minutu. Ipak, namerili smo se na jačeg rivala od nas – priznao je Bertizo.