Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su večeras bez golova protiv litvanske Suduve u Marijampolju, u prvoj utakmici 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pred oko 4.000 gledalaca na Arvi areni, crveno-beli su prilično slabu partiju pružili protiv autsajdera, koga su prošle godine bez problema eliminisali sa ukupnih 5:0.

Tim Vladana Milojevića u nekoliko momenata bio je i na ivici poraza, Samir Kerla i Ovidijus Verbickas su promašili odlične šanse, ali i na drugoj strani Mohamed El Fardu Ben nije iskoristio zicer, uz još nekoliko prilika, kao i Mirko Ivanić.

Moraće prvak Srbije da bude mnogo bolji u Beogradu ako misli da izbori prolaz u drugo kolo, gde ga skoro sigurno već čeka finski Helsinki posle ubedljive pobede nad Toršavnom 3:0.

Zvezda je i prošlog leta krenula u Evropi bez golova, protiv Spartaksa u Rigi, pa je stigla do Lige šampiona.

Crveno-beli nisu prikazali previše, a u drugom poluvremenu se stekao utisak i da im je ponestalo snage, pa su domaći fudbaleri bez većih problema ostali neporaženi.

U prvom poluvremenu Zvezda je bila znatno bolji tim, ali uprkos velikom broju udaraca nije ozbiljnije zapretila golmanu Suduve. U tih 45 minuta Litvanci su delovalo prilično nemoćno i činilo se da će prvak Srbije u nastavku uspeti da ostvari pobedu.

Slika na terenu se, međutim, potpuno promenila u drugom poluvremenu – Zvezda se povukla i domaćini su imali inicijativu koja im je donela dve veoma dobre šanse.

Prvi put je Milan Borjan odlično intervenisao, a nešto kasnije je Kerla sa pet metara promašio „zicer“.

Između te dve prilike za domaćina i Zvezda je imala šansu da postigne pogodak, ali je Ben iz dobre pozicije upropastio odličnu asistenciju Marka Marina.

Bilo je uočljivo da su fudbaleri Crvene zvezde, posle tek završenih priprema, daleko od prave forme, dok je Suduva uveliko u takmičarskom ritmu, jer je u prvenstvu Litvanije odigrano već 17. kola.

Jasno je, takođe, da je kvalitet na strani crveno-belih i teško je zamisliti da oni to neće potvrditi u revanšu koji je na programu 16. jula.

SUDUVA: Kardum, Švrljuga, Kerla, Jankauskas, Živanović, Slavickas, Matuveličijus (Golubickas, 58), Čađenović, Verbickas, Topčagić, Tadić (Gotal, 46).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Milunović, Babić, Rodić, Jovičić (Kanjas, 70), Jovančić, Ben (Vukanović, 89), Ivanić, Marin, Boaći (Pavkov, 72).

Revanš Crvene zvezde i Suduve na programu je za sedam dana na stadionu „Rajko Mitić“.