Crvena zvezda je izbegla “mine” na žrebu za 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pa će ukoliko prođe Litvaniju – ponovo putovati u severnije delove Evrope.

Povoljan žreb za Crvenu zvezdu!

Šampion Srbije će “evro” premijeru imati protiv litvanske Suduve, a ukoliko prođe u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona – ponovo će ostati na severu Evrope.

Na današnjem žrebu u Nionu “spojeni” su sa pobednikom duela Helsinkija (Finska) i Toršavn (Farska Ostrva), a te utakmice biće na programu 23. i 24. jula, odnosno revanši 30. i 31. jula, naravno ukoliko prođu prvo Suduvu.

Ukoliko ne bude promene iz UEFA, Zvezda će u prvom meču biti domaćin.

ŽREB ZA “NE DAJ BOŽE”

Ako kojim slučajem Crvena zvezda ispadne u 1. rundi kvalifikacija za Ligu šampiona, “preseliće se” u 2. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope i tamo se susresti sa boljim Tre Pene (San Marino)/Santa Koloma (Andora). Ipak, navijači se nadaju da će na njih ipak Suduva. Ovu praksu UEFA sprovodi od prošle sezone.

Crvena zvezda je tako na današnjem žrebu “izbegla” potencijalne “mine” u nepovlašćenom šeširu kakve su slovački Slovan ili švedski AIK, dok je i zbog politike nezgodna bila Škendija.

U ovom trenutku deluje da je tim Vladana Milojevića, naravno ako “prebrodi” Suduvu, bliži tome da drugu rundu kvalifikacija igra u Finskoj, a ne na Farskim Ostrvima, pošto je Helsinki daleko kvalitetniji rival od Toršavna.
Najuspešniji tim ove skandinavske zemlje (29 titlula) prošle godine dogurao je do 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, nakon što ih je BATE “izbacio” u onima za Ligu šampiona.

U sezoni 2010/11 gostovao je već u Srbiji kada ih je Partizan lako pobedio (5:1).

Ono što je jedina poteškoća u slučaju sa šampionima Finske jeste da je njihovo prvenstvo u toku i da ne prolaze kroz standardne letnje pripreme poput Crvene zvezde, ali već protiv Suduve trebalo bi da crveno-beli “preleže” te poteškoće.

Podsetimo, meč protiv Suduve igra se 11. ili 12. jula, dok je revanš sedam dana kasnije.

ŽREB ZA LIGU ŠAMPIONA 2. KOLO:

“staza šampiona”

Astana (Kazahstan)/Kluž (Rumunija) – Makabi Tel Aviv
BATE Borisov (Belorusija)/Pjast Glivice (Poljska) – Linfild (S. Irska)/Rozenborg (Norveška)
Nju Sejnts (Vels)/Pobednik pretkvalifikacija – Kopenhagen
Ferencvaroš (Mađarska)/Ludogorec (Bugarska) – Didelanž (Luksemburg)/Valeta (Malta)
Dandalk (Irska)/Riga (Letonija) – Partizani (Albanija)/Karabag (Azerbejdžan)
Dinamo Zagreb (Hrvatska) – Saburtalo (Gruzija)/Šerif (Moldavija)
Seltik (Škotska)/Sarajevo (BiH) – Nome Kalju (Estonija)/Škendija (Severna Makedonija)
Zvezda (Srbija)/Suduva (Litvanija) – Helsinki (Finska)/Toršavn (Farska Ostrva)
Slovan (Slovačka)/Sutjeska (Crna Gora) – APOEL (Kipar)

“staza ligaša”

Viktorija Plzenj (Češka) – Olimpijakos (Grčka)
PSV (Holandija) – Bazel (Švajcarska)

N    A    J     A     V     A 

Crvena zvezda je bila “srećne ruke” na žrebu u utorak, hoće li i u sredu?

Dvostruki uzastopni šampion Srbije počeće kvalifikacije za Ligu šampiona iz 1. kola protiv litvanske Suduve, dok će već na današnjem žrebu u Nionu – i to tačno od 12.00 – saznati ime i drugog potencijalnog rivala na putu ka grupnoj fazi ovog takmičenja.

U skladu s procedurom, UEFA je veče ranije “skratila” spisak potencijalnih rivala Crvene zvezde i ovrstila ih u drugu podgrupu na “stazi šampiona”.

Podsetimo, Crvena zvezda je još na ovom žrebu sa povlašćenim statusom.

Ovo su timovi s kojima potencijalno može da se sretne u 2. kolu kvalifikacija:

Šerif (Moldavija) – Saburtalo (Gruzija)
Helsinki (Finska) – Toršavn (Farska Ostrva)
Nome Kalju (Estonija) – Škendija (Makedonija)
Slovan Bratislava (Slovačka) – Sutjeska (Crna Gora)
Ararat (Jermenija) – AIK (Švedska)

Pišite nam u komentarima koji bi tim najbolje “ležao” Zvezdi, a koji želite da izbegne…

Ostanite uz MONDO, pratićemo žreb iz minuta u minut.

Mečevi 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraju se 9. i 10. jula, revanši su 16. i 17. jula. Utakmice 2. kola planirane su za 23. i 24. jul, odnosno revanši za 30. i 31. jul.

“STAZA ŠAMPIONA”

Podgrupa 1

Povlašćeni:Kopenhagen (Danska), BATE Borisov (Belorusija)/Pjast Glivice(Poljska), Astana (Kazahstan)/Kluž (Rumunija), Ferencvaroš (Mađarska)/Ludogorec (Bugarska), Partizani (Albanija)/Karabag (Azerbejdžan).

Nepovlašćeni: Makabi (Izrael), Linfild (Severna Irska)/Rozenborg (Norveška), Dandalkl (Irska)/Riga (Letonija), Didelanž (Luksemburg)/Valeta (Malta), Nju Sejnts (Vels)/Pobednik preliminarne runde.

Podgrupa 2

Povlašćeni: Seltik (Škotska)/Sarajevo (BiH), Dinamo (Hrvatska), APOEL (Kipar), Valur (Island)/Maribor (Slovenija), Suduva (Litvanija)/Crvena zvezda (Srbija).

Nepovlašćeni: Šerif (Moldavija)/Saburtalo (Gruzija), Helsinki (Finska)/Toršavn (Farska Ostrva), Nome Kalju (Estonija)/Škendija (Makedonija), Slovan Bratislava (Slovačka)/Sutjeska (Crna Gora), Ararat (Jermenija)/AIK (Švedska).

“STAZA LIGAŠA”

Povlašćeni: Bazel (Švajcarska) i Olimpijakos (Grčka)
Nepovlašćeni: PSV (Holandija) i Viktorija (Češka)

OSTAVITE ODGOVOR

Molimo unestite Vaš komentar
Molimo unestite Vaše ime ovde