Fudbaleri Barselone su uspeli da ostvare pobedu posle preokreta u duelu sa Interom, a Liverpul je u utakmici sa sedam golova pobedio Salcburg!

Sjajan meč je viđen u Valensiji gde je reprezentativac Srbije Dušan Tadić režirao pobedu Ajaksa, a trijumfe su zabeležili Čelsi na gostovanju Lilu, Lion u Lajpcigu i Zenit protiv Benfike.

Meč dana je odigran na stadionu Kamp Nou, gde je Barselona dočekala Inter u nameri da popravi utisak posle remija na startu nove sezone Lige šampiona u duelu sa Borusijom.

Izabranici trenera Ernestea Valverdea nisu najbolje ušli u duel i već u trećem minutu je Lautaro Martines doneo prednost Interu.

Na izjednačenje se čekalo sve do 58. minuta kada je precizan bio Luis Suares, a isti igrač je u 85. posle dodavanja Lionela Mesija doneo preokret i postavio konačan rezultat.

Dzjuba 22′, Dijas 70’ag, Azmun 78′ – De Tomas 85′

Sa identičnom namerom je Liverpul dočekao Salcburg i bilo je viđeno posle prvih 25 minuta da će branilac titule zabeležiti laku pobedu.

Činilo se da su startni brzi golovi Sadija Manea i Endrua Robertsona, uz pogodak Mohameda Salaha u 36. minutu dovoljni za mirnu završnicu meča, ali ekipa iz Austrije mislila drugačije.

Ipak, rezultat 3:3 nije ostao na snazi do kraja utakmice, pošto je Salah uspeo da postigne drugi pogodak na meču i da donese pobedu Liverpulu.

Do prvih pobeda u ovoj sezoni Lige šampiona su stigle ekipe Zenita i Liona.

Ruski tim je sa 3:1 savladao Benfiku, koja je potpuno podbacila, a sa njom i potencijalni reprezentativac Srbije Ljubomir Fejsa.

Ekipa iz Portugala nema nijedan osvojeni bod posle dva meča u elitnom takmičenju, a ceo meč za Zenit je kao kapiten odigrao Branislav Ivanović i na specijalizovanom servisu Sofascore je dobio ocenu 7.

Zahvaljujući katastrofalnim reakcijama defanzivaca Lajpciga, Lion je stigao do pobede od 2:0 i ukupno četvrtog boda u takmičenju, što ga čini drugoplasiranom ekipom tabele, sa četiri boda kao i vodeći Zenit, ali nešto lošijom gol razlikom.

Publika je na stadionu “Mestalja” imala priliku da vidi zašto je Ajaks bio finalista prošlosezonskog izdanja Lige šampiona.

Holandska ekipa je savladala Valensiju sa 3:0, uz sjajnu partiju reprezentativca Srbije Dušana Tadića, topovske šuteve Hakima Zijeha i promašeni penal Danija Pareha za domaći tim.

Ajaksu je ovo druga pobeda u ovoj sezoni, kojom je zauzeo sigurno prvo mesto u Grupi H.

Do prvog trijumfa u Ligi šampiona kao menadžer Čelsija je stigao Frank Lampard, pošto je Lil savladan na gostovanju sa 2:1.

Dugo je rezultat bio nerešen, ali je jedan šut Vilijana rešio meč i omogućio londonskom klubu da zauzme mesto iza Ajaksa na tabeli posle dva odigrana kola.