Evropski omladinski olimpijski festival (EYOF) koji će u Bosni i Hercegovini okupiti više od 1.700 mladih takmičarki i takmičara iz 46 država održaće se od 9. do 16. februara u Sarajevu i Istočnom Sarajevu, a svečana ceremonija otvaranja takmičenja pod motom „We create together“ (Stvaramo zajedno) biće održana 10. februara na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase u Sarajevu sa početkom u 19 časova.

Takmičenja i alpskom i nordijskom skijanju će se održati na Jahorini i Dvorištima dok će se karling održati u Peki dvorani na Palama

Alpsko skijanje

(Sva takmičenja osim paralelne utrke održat će se na borilištu Jahorina)

9. februar

09:00 – 13:00 Nezvanični trening

10. februar

09:00 – 10:30 Veleslalom, trening za djevojke i dječake

11:00 – 12:30 Veleslalom, trening za djevojke i dječake

11. februar

08:30 – 10:00 Veleslalom, trening i zagrijavanje

10:00 Veleslalom utrka djevojčica, prva vožnja

12:00 Veleslalom utrka djevojčica, druga vožnja

12. februar

08:30 – 10:00 Slalom, trening za djevojke

10:00 Veleslalom, utrka dječaka, prva vožnja

12:30 Veleslalom, utrka dječaka, druga vožnja

13. februar

08:30 – 10.00 Slalom, trening i zagrijavanje

10:00 Slalom utrka djevojčica, prva vožnja

12:00 Slalom utrka djevojčica, druga vožnja

14. februar

10:00 Slalom, utrka dječaka, prva vožnja

12:30 Slalom, utrka dječaka, druga vožnja

15:00 – 20:00 Trening (paralelno), djevojke

15. februar

09:00 – 11:00 Mještovito paralelno takmičenje (Bjelašnica)

Biatlon

(Takmičenja se održavaju na borilištu Dvorišta)

9. februar

09:00 – 13:00 Nezvanični trening

10. februar

10:00 – 12:00 Nezvanični trening za dječake

13:00 – 15:00 Nezvanični trening za djevojke

11. februar

10:00 – 12:00 Zvanični trening za dječake

13:00 – 15:00 Zvanični trening za djevojke

12. februar

10:00 – 11:30 Sprint za dječake na 7,5 kilometara

13:00 – 14:00 Sprint za djevojke na 6 kilometara

13. februar

10:00 – 11:30 Pojedinačno za dječake na 12,5 kilometara

13:30 – 14:30 Pojedinačno za djevojke na 10 kilometara

14. februar

09:30 – 11:30 Zvanični trening mješovite štafete

15. februar

10:00 – 12:00 Mješovita štafeta (2×7,5 kilometara dječaci i 2×6 kilometara djevojčica)

Karling

(Sva takmičenja održavaju se u borilištu Dvorana Peki)

10. februar

11:00 – 13:15 Trening

14:15 – 15:45 Trening

11. februar

08:30 Velika Britanija – Austrija, Mađarska – Turska, Rusija – Češka

12:00 Norveška – Hrvatska, Poljska – Švicarska, Slovenija – Njemačka

15:30 Rusija – Turska, Austrija – Češka, Velika Britanija – Danska

19:00 Slovenija – Švicarska, Hrvatska – Njemačka, Norveška – Italija

12. februar

09:30 Turska – Danska, Velika Britanija – Mađarska, Austrija – Rusija

13:30 Švicarska – Italija, Norveška – Poljska, Hrvatska – Slovenija

17:00 Češka – Mađarska, Rusija – Danska, Turska – Velika Britanija

13. februar

08:30 Njemačka – Poljska, Slovenija – Italija, Švicarska – Norveška

12:00 Austrija – Turska, Češka – Velika Britanija, Danska – Mađarska

15:30 Hrvatska – Švicarska, Njemačka – Norveška, Italija – Poljska

19:00 Mađarska – Rusija, Danska – Austrija, Češka – Turska.

14. februar

09:30 Poljska – Slovenija, Italija – Hrvatska, Njemačka – Švicarska

13:30 Danska – Češka, Velika Britanija – Rusija, Mađarska – Austrija

17:00 Italija – Njemačka, Norveška – Slovenija, Poljska – Hrvatska

15. februar

09:00 Polufinalne utakmice

13:30 Finale, meč za bronzanu medalju

OSTAVITE ODGOVOR

Molimo unestite Vaš komentar
Molimo unestite Vaše ime ovde