Srbija će i u drugoj rundi imati dva predstavnika.

Uvodna, prva runda kvalifikacija za Ligu Evrope bila je veoma uzbudljiva.

Od dva predstavnika Srbije u drugu rundu se ubedljivo plasirao Čukarički, eliminisavši Banants iz Jermenije ukupnim skorom 8:0, a na prvoj prepreci stao je Radnički, u dvomeču protiv Flore iz Talina (0:2, pa 2:2).

U drugoj rundi, u takmičenje će se uključiti Partizan, koji ipak neće ići u Škotsku, kako su mnogi mislili, već će putovati u Vels, jer je Konahs Kvej napravio veliko iznenađenje i eliminisao Kilmarnok, „već viđenog“ rivala crno-belih.

Istovremeno, Čukarički će igrati protiv Moldea za plasman u treće kolo, za koje će biti žrebani parovi u ponedeljak, 22. jula.

Ovo su svi parovi 2. kola, zakazanog za 25. jul i 1. avgust.

/glavna staza/

Norčeping (Švedska) – Lepaja (Letonija)
Hapoel Ber Ševa (Izrael) – Kairat (Kazahstan)
Arsenal Tula (Rusija) – Nefči Baku (Azerbejdžan)
Espanjol (Španija) – Stjarnan (Island)
Dunajska Streda (Slovačka) – Atromitos (Grčka)
Hagesund (Norveška) – Šturm Grac (Austrija)
AEK Larnaka (Kipar) – Levski Sofija (Bugarska)
Legija Varšava (Poljska) – KuPS (Finska)
Utreht (Holandija) – Zrinjski (BiH)
Pjunik (Jermenija) – Jablonec (Češka)
Lehija (Poljska) – Brondbi (Danska)
Fehervar (Mađarska) – Vaduz (Lihtenštajn)
Gabala (Azerbejdžan) – Dinamo Tbilisi (Gruzija)
Malatijaspor (Turska) – Olimpija Ljubljana (Slovenija)
Flora (Estonija) – Ajntraht Frankfurt (Nemačka)
Domžale (Slovenija) – Malme (Švedska)
Molde (Norveška) – Čukarički (Srbija)
Aberdin (Škotska) – Čikura (Gruzija)
Gent (Belgija) – Vitorul (Rumunija)
Budućnost (Crna Gora) – Zorja (Ukrajina)
CSKA Sofija (Bugarska) – Osijek (Hrvatska)
Torino (Italija) – Debrecin (Mađarska)
Lucern (Švajcarska) – Ki Klaksvik (Farska Ostrva)
Rendžers (Škotska) – Progres (Luksemburg)
Ventspils (Letonija) – Gzira (Malta)
Strazbur (Francuska) – Makabi Haifa (Izrael)
Mlada Boleslav (Češka) – Ordabasi (Kazahstan)
Šamrok Rovers (Rep. Irska) – Apolon (Kipar)
AZ Alkmar (Holandija) – Haken (Švedska)
Alaškert (Jermenija) – FCSB (Rumunija)
Lokomotiva Plovdiv (Bugarska) – Spartak Trnava (Slovačka)
Vulverhempton (Engleska) – Krusejders (S. Irska)
Aris (Grčka) – AEL Limasol (Kipar)
Ženes Eš (Luksemburg) – Vitorija Gimaraeš (Portugal)
Honved (Mađarska) – Univerzitatea (Rumunija)
Šahtjor Soligorsk (Belorusija) – Esbjerg (Danska)
Konahs Kvej (Vels) – Partizan (Srbija)

/staza šampiona/

Sarajavo (BiH) ide direktno u 3. kolo.
Tre Pene (San Marino) – Suduva (Litvanija)
Pjast (Poljska) – Riga (Letonija)
Partizani (Albanija) – Šerif (Moldavija)
Ararat (Jermenija) – Linkoln (Gibraltar)
Valur (Island) – Ludogorec (Bugarska)
Slovan Bratislava (Slovačka) – Feronikel („Kosovo“)
Santa Koloma (Antora) – Astana (Kazashtan)
Toršavn (Farska Ostrva) – Linfild (Sev. Irska)
Škendija (S. Makedonija) – Didelanž (Luksemburg)

OSTAVITE ODGOVOR

Molimo unestite Vaš komentar
Molimo unestite Vaše ime ovde