Svašta se dešavalo sinoć u “Pioniru“, na kraju Zvezda slavila u poslendnjoj sekundi i osvojila petu uzastopnu titulu.

U četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa Superlige, Crvena zvezda je košem Bilija Berona u poslednjoj sekundi savladala Partizan sa 76:75 i odbranila titulu prvaka Srbije!

kosarka, superliga, zvezda, 1

Crvena zvezda je bolje počela meč, povela sa 6:0 posle dve trojke, ali Partizan je predvođen raspoloženim Gagićem uspeo brzo da uhvati priključak.

zvezda, kosarka

Crno-beli su u finišu prve četvrtine napravili seriju 7:0, poveli sa 18:11, a početkom druge novom serijom od 11:2 stekli i maksimalnih 14 poena razlike – 36:22.

Zvezda je uzvratila trojkama Čovića i Riversa, smanjila na 36:28, a Partizan je na i poluvreme odneo tih osam poena viška – 42:34.

U nastavku su crveno-beli zaigrali bolje i sredinom trećeg kvartala uspeli da stignu do izjednačenja, predvođeni sjajnim Beronom, koji je trojkama zasipao koš Partizana.

beron, zvezda, partizan, kosarka

Rezultatska neizvesnost i na početku četvrte četvrtine, a pri rezultatu 56:55 za Partizan došlo je do polučasovnog prekida meča. Razlog  – veliko nevreme u Beogradu koje je kulminiralo udarom groma u dvoranu, pa je krov počeo da prokišnjava a osvetljenje oslabilo.

Ipak, nekako su se stekli uslvi za nastavak meča, koji je doneo – nastavak “rezultatske klackalice“.

derbi6

Videli smo i trojkaški obračun Pejdža i Davidovca, pa nekoliko ozbiljnih Partizanovih kikseva u odbrani, jer su Odžo, Faje, pa onda i Beron imali priliku da sa linije penala pogode za ‘2+1’.

Poenima Berona sa linije slobodnih bacanja, Zvezda na pola minuta pre kraja vodi sa 74:73.

derbi,, kosarka,, lazic

Trener Partizana Andrea Trinkijeri zatražio je tajm-aut, a napad crno-belih na 13 sekundi pre kraja rešava Renfro, koji pogađa za 75:74 u korist Partizana!

derbi,, kosarka

KK Partizan ulaže žalbu zbog Beronovog koša
Košarkaški klub Partizan uložio je žalbu Košarkaškoj ligi Srbija (KLS) na odluku sudija da u poslednjem napadu na meču ne sude korake košarkašu Crvene zvezde Biliju Beronu.

Crno-beli su žalbu uložili jer smatraju da je bek Zvezde napravio korake pre koša koji doneo trofej crveno-belima i traže da se utakmica poništi.

Košarkaška liga Srbije odluku po toj žalbi razmatraće sutra i oglasiće se saopštenjem, a po proceni KLS nema materijalne povrede pravila i na osnovu toga jedino sankcije mogu da snose sudije zbog previda.

Zvezda sa navijačima proslavila titulu na Malom Kalemgdanu
Usledio je Zvezdin tajm-aut. Partizan je odlučio da brani taj napad i nije se crno-belima isplatilo. Beron se “prošetao“ do koša, položio loptu za konačnih 76:75.

Košarkaši Crvene zvezde proslavili su večeras titulu šampiona Srbije sa navijačima na Malom Kalemagdanu.

Uz navijačke pesme, vatromet, baklje i petarde, crveno-beli proslavili su petu titulu nizu, a ukupno 20. u istoriji kluba. Iz tog razloga Crvene zvezda, dodaće drugu zvezdicu, koju će igrači od sledeće sezone nositi na dresovima.

Kapiten šampiona Srbije Branko Lazić zahvalio se navijačima koji su došli u velikom broju na proslavu. Trener Milan Tomić poručio je pristalicama crveno-belih da su imali veliku ulogu u svim uspesima Zvezde ove sezone.

„Bez vas ne bismo uzeli ni Superkup, ni Aba ligu, ni našu ligu. Hvala na podršci, bili ste naš šesti igrač. Sledeće godine idemo dalje, u Evroligu“, rekao je Tomić okupljenima na Malom Kalemegdanu.

Predsednik KK Crvena zvezda Nebojša Čović istakao je zadovoljstvo što se večeras sa navijačima susreo na Malom Kalemegdanu.

„Osvojili smo Superkup, Aba ligu…Imamo sjajnu sezonu iza nas zahvaljujući treneru, stručnom štabu, ovim divnim momcima. Naravno, nešto smo i mi uradili oko toga. Ovaj grom što je udario, ako je to tačno, on je poslao Božiji poruku. A to znači da je Bog uvek na strani pravednika i on je na našoj strani. Hvala vam na podršci tokom cele sezone koja je bila teška i specifična“, rekao je Čović.